Close
(0) öge
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır
TÜM KATEGORİLER
  Filters
  Tercihler
  Arama
  RSS

  Nisan, 2018

  Gümüşhane’de Gümüş İşlemeciliği İvme Kazanacak
  0 Gümüşhane’de Gümüş İşlemeciliği İvme Kazanacak

  Adını Gümüş’ten alan Gümüşhane’de Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde açılan Gümüş takı kursu ve el sanatları kurslarını başarıyla tamamlayan 24 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

  Altın Takıların Yerini Gümüş Aldı
  Altın Takıların Yerini Gümüş Aldı

  Kız isteme, nişan ve düğün gibi özel günlerin vazgeçilmezi olan altın yerini gümüş takılara bıraktı. 20 bin liralık hasır altın bileziğin gümüşü 1300 TL, alyansların çifti ise 120 liradan satılıyor.

  Zarif parmakları süsleyen gümüş yüzükler
  Zarif parmakları süsleyen gümüş yüzükler

  Aksesuarlar bir insanın tarzını ve stilini yansıtmak için kullanılan en önemli araçlardan biridir. Aksesuar ve takılar yardımıyla sıradan bir kıyafeti harika bir tarza dönüştürmek mümkün olmaktadır.

  Özellikle gümüş takılar altın takılara oranla çok daha ucuzdur. Gümüş yüzük ise altın yüzüklere oranla çok daha farklı stil ve tarzlara sahiptir.

  Gümüş Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?
  Gümüş Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Ülkemizde birçok ilde gümüş madeni bulunuyor. Çıkarılan gümüşler işlenerek özellikle takı tasarım alanında büyük ölçüde yer alıyor. Bu takılar alıcısıyla buluşunca elbette bakım ve dikkat istiyor. Gümüş takı kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Gümüş takı kullananların da bildiği üzere, gümüş elementi yapısı bakımından kararmaya meyillidir. Peki Gümüş takılarda kararmayı önlemek için neler yapabiliriz ?

  Öncelikle ter, sabun, parfüm gibi kimyasal şeylerle temasından kaçınılmalı...

  Gümüş Takınızın Bakımını Kendiniz Yapabilirsiniz
  Gümüş Takınızın Bakımını Kendiniz Yapabilirsiniz

  Kullandığımız gümüş takılar da giysilerimiz ve kullandığımız her eşya gibi kirlenir ve bir süre sonra temizliğe ihtiyaç duyar aksi halde alerjik reaksiyonlara sebep olacak ve derimizde istenmeyen rahatsızlıklar yol açacaktır. Vucüdumuzun kiri ve dışarıdan gelen kir ile gümüş takılarımız kirlenir. Gümüş takılarımızı banyo yaparken çıkarmazsak kullandığımız duş jelleri şampuanlar sevdiğimiz takılarımıza zarar vermekte onlara karartmaktadır. Peki gümüş takılarımızı bu karartılardan kurtarmak mümkün...

  Gümüş Takınızın Taşı mı Düştü, Bu Durumda Ne Yapmalısınız?
  Gümüş Takınızın Taşı mı Düştü, Bu Durumda Ne Yapmalısınız?

  Günümüzde kadınların kullanmayı tercih ettiği ilgi çeken ve çok şık olan taşlı gümüş takıların, taşlarının düşmesi gibi bir sorunu var. Peki bu sorunu nasıl çözülebilir? Bunun için illa gümüşçüye mi gitmeliyiz, yoksa evde kendi başımıza bu sorunu çözebilir miyiz İşte şimdi size bunun cevabını vereceğiz;

  Yöntem 1

  Bu yöntemi yuvası dişli olan gümüş taşlı takılar için kullanabilirsiniz.

  • Taşı düşen takı yüzük kolye veya bileklik ne olursa olsun, taşı yuvasına yerleştirip, yuvasını çevreleyen di...
  Gümüş Takı Dünyasında Kullanılan Taşlar
  Gümüş Takı Dünyasında Kullanılan Taşlar

  Gümüş Takılarda Yaygın Olarak Kullanılan Taşlar Değerli bir maden olan gümüşün, kendisiyle birlikte kullanılan parçalar da değerli ve doğal olmalıdır ki ortaya o eşsiz eserler çıkabilsin. Gümüşün kullanım alanları günümüzde çok fazladır. Fakat araya doğanın derinliklerinden çıkarılmış taşlar eklenince bir atölyeden sadece takı değil aynı zamanda sanat da beraberinde çıkıyor. Bu yüzden gerek tasarım konusunda gerekse renk uyumu konusunda gümüş takılar yapılırken özellikle hangi takı tasarım ürünü...

  Gümüş Takı Dünyası'na Hoş Geldiniz
  Gümüş Takı Dünyası'na Hoş Geldiniz

  Amacı hem gümüş takı kültürünün yaygınlaşması hem de gümüş takı satışı olan sitemiz 1.5.2018'de yayın hayatına başlamıştır. Türkiye'yi bir çarşı bilip, çarşıyı evinizin içine, elinizin altına, dizinizin dibine ve gözünüzün önüne getirmeyi amaçlayan işletmemizin öncelikli gayesi sizin önce memnuniyetinizi kazanmak sonra da bunu yıllarca muhafaza etmektir.

  Takı Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler
  Takı Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

  Modern giyim tarzının olmazsa olmazlarından birisi takılar… Şık ve estetik görünmek için sadece kıyafete değil, onun tamamlayıcısı niteliğindeki takılara da ihtiyacımız var. Bu hem erkekler hem de kadınlar için geçerli bir kural. Dolayısıyla takı seçimine dair püf noktaların bilinmesi gerekir. Muhakkak bu konu hakkında herkesin bir fikri olabilir. En azından kendi tarzına uygun bir takı seçimini herkes yapabilir. Ancak daha isabetli seçimler yapabilmek adına takı dünyasının önde gelen sanatkârları tarafından değinilen konuları bilmekte fayda var.

  banner