Close
(0) öge
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır
TÜM KATEGORİLER
  Filters
  Tercihler
  Arama

  Takı Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

  Takı Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

  Modern giyim tarzının olmazsa olmazlarından birisi takılar… Şık ve estetik görünmek için sadece kıyafete değil, onun tamamlayıcısı niteliğindeki takılara da ihtiyacımız var. Bu hem erkekler hem de kadınlar için geçerli bir kural. Dolayısıyla takı seçimine dair püf noktaların bilinmesi gerekir. Muhakkak bu konu hakkında herkesin bir fikri olabilir. En azından kendi tarzına uygun bir takı seçimini herkes yapabilir. Ancak daha isabetli seçimler yapabilmek adına takı dünyasının önde gelen sanatkârları tarafından değinilen konuları bilmekte fayda var.

  1. Kısa saçlı kadınlar için her türlü kolye modeli uygun olabilir. Ancak saçların kısa olması, her kolyenin seçilebileceği anlamına gelmiyor. Eğer boynunuz kısa ise, aşırı büyük ve iddialı kolye modellerinden uzak durmalısınız.
  2. Uzun saçlı kadınlar iddialı küpe modellerini kullanabilirler. Ancak seçim yaparken ten renklerine uyumlu takı modellerini tercih etmeliler.
  3. Topuz saç modeli seçen kadınların boyun kısımlarını ön plana çıkardıkları asla unutulmamalıdır. Bu nedenle boynun güzel bir takı tasarımıyla daha şık olması sağlanılabilir. Ayrıca boyun kısmının uzunluğunun uygun olması halinde sarkan küpe modelleri de harika bir kombinasyon meydana getirebilir.
  4. Gece davetlerine katılım gösteren bayanların kıyafetlerine uygun takı seçerken kendilerini çok fazla rahatsız edecek takıları tercih etmemeleri gerekir. Sırf şıklık veya zarafet endişesiyle hareket edilmemesi ve takıların boyunda veya kulakta rahatsızlık yaratmamasına da dikkat edilmesi önem ifade eder.
  5. Özellikle işyerinde bulunan bayanların takı konusunu asla abartmaması gerekir. Devlet dairesinde veya özel bir sektördeki bayanlar için sade ve resmi giyimi tamamlayıcı takı tercihlerini yapılması daha uygundur. Yüksek pahada ve aşırı gösterişli takıların resmi ortamlarda tercih edilmesi asla doğru değildir.
  6. Koyu renkli kıyafet tercihleri için yine aynı ton takılar seçilebilir. Böylece çok fazla dikkat çekmeden şık ve sade olmak başarılabilir. Ancak daha ön planda olmak isteyenler için koyu renk kıyafetlere canlı renklere sahip takılar uygun olabilir.
  7. Açık renkli kıyafet tercihlerinde de kıyafet tonuna yakın takı modelleri sadelik yakalamak isteyenler için uygun bir seçim olabilir.
  banner